723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz
  13.07.2023
  Mięsaki

  Załączony film przedstawia mięsaka obejmującego zarówno trzon kości udowej jak i otaczające go tkanki miękkie, z obwodową częścią litą ulegającą intensywnemu wzmocnieniu kontrastowemu, w części centralnej z licznymi przegrodami odgraniczającymi od siebie nieregularnego kształtu obszary nekrotyczne, jak również strefy o sygnale krwotocznym.
  Po lewej stronie przedstawiamy obraz T1 FAT SAT z podaniem środka kontrastowego, po prawej obraz PD FAT SAT wykonane w Pracowni Rezonansu Neoscan
  Podstawowy objaw mięsaka to powiększający się, niebolesny guz lub rozlane zgrubienie. W zaawansowanym stadium groźnej choroby nowotworowej jaką jest mięsak – może pojawić się ból, mrowienie i upośledzenie poruszania się. Niepokojące objawy mięsaka występują dość późno, gdyż większość guzów tkanek miękkich rozwija się w głębokich partiach mięśni. Podstawą rozpoznania mięsaka jest diagnostyka histopatologiczna materiału pobranego z guza, jednak jego obraz w badaniu MR jest dość typowy.

   

  Jeżeli szukasz badania rezonansu magnetycznego we Wrocławiu lub okolicach to badania MR najwyższej jakości zrobisz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan, ul. Lekarska 1, Wrocław.

  Jak przygotować się do tego badania? Niezbędne informacje znajdziesz tutaj

  Udostępnij post
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.