723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz
  Najczęściej zadawane pytania
  Nowoczesna Pracownia Rezonansu Magnetycznego we Wrocławiu z zespołem doświadczonych lekarzy radiologów wyspecjalizowanych w poszczególnych rodzajach badań MR.
  W jaki aparat wyposażona jest pracownia?

  Dysponujemy nowoczesnym, 1.5T aparatem marki Philips Ingenia Prodiva z systemem in-Bore Ambient Experience.

  Jakie udogodnienia oferujecie pacjentom?

  Parking znajduje się na zamkniętym terenie Szpitala Vratislavia Medica. W budynku jest bufet oraz automaty z przekąskami, zimnymi i ciepłymi napojami. Pracownia, zapewnia wodę nieodpłatnie, w nieograniczonej ilości.

  Czy wykonujecie badania dzieciom?

  Tak. Na badania zapraszamy dzieci w wieku powyżej 5 lat, w trakcie – jeśli jest taka potrzeba – dziecku może towarzyszyć rodzic/opiekun prawny. Ponadto pracownia wyposażona jest w system wizualno-dźwiękowy, dzięki któremu dziecko przed badaniem wybiera muzykę oraz film, który będzie wyświetlany w trakcie diagnostyki.

  Czy pacjenci z klaustrofobią mogą czuć się bezpiecznie w placówce?

  Opcja In-bore systemu Ambient Experience, umożliwia pacjentom wybór koloru oświetlenia, rodzaju muzyki i obrazów wyświetlanych w tunelu gantry, pozwala im się uspokoić i zrelaksować. Badania planowane są z odpowiednią rezerwą czasową, co pozwala personelowi placówki na spokojne, cierpliwe i rzeczowe przygotowanie pacjenta do badania.

  Czy sprzęty diagnostyczne są przygotowane dla osób z otyłością?

  Udźwig stołu wynosi 170 kg, natomiast średnica gantry ma 60 cm i głównie ten aspekt należy wziąć pod uwagę, myśląc o osobach z otyłością.

  Czy oferujecie pacjentom możliwość przeprowadzenia badania pod narkozą lub ze środkiem uspokajającym?

  Niestety na chwile obecną nie mamy takiego badania w ofercie.

  Jakie środki ostrożności stosujecie ze względu na obecność COVID-19?

  Pracujemy zgodnie z wytycznymi nałożonymi na jednostki ochrony zdrowia, przez Ministerstwo Zdrowia. Personel używa środków ochrony osobistej – maseczek, rękawiczek. Pacjenci umawiani są z odpowiednią rezerwą czasową, w celu uniknięcia ich nagromadzenia w poczekalni. Pracownia, po każdym pacjencie jest dokładnie dezynfekowana.

  Jakie metody płatności przyjmujecie?

  Gotówka/Karta.

  Co wyróżnia Was od innych placówek diagnostycznych?

  In-bore systemu Ambient Experience, umożliwia pacjentom wybór koloru oświetlenia, rodzaju muzyki i obrazów wyświetlanych w tunelu diagnostycznym, pozwala im się uspokoić i zrelaksować. Badania planowane są z odpowiednią rezerwą czasową, co pozwala personelowi placówki na spokojne, cierpliwe i rzeczowe przygotowanie pacjenta do badania. Krótki czas oczekiwania na opis, który tworzą lekarze specjaliści z dużym doświadczeniem oraz dorobkiem naukowym.

  Czy Wasza placówka jest dostosowana do przyjmowania pacjentów z niepełnosprawnościami?

  Tak. W budynku, nie napotkają Państwo na różnice poziomów (schody, progi itp.). Dysponujemy specjalistycznym wózkiem, który umożliwi pacjentowi wjazd do pomieszczenia MR. Ponadto stół diagnostyczny obniża się do wysokości 40 cm, co zapewnia dużą wygodę.

  W jaki sposób pacjent otrzymuje wyniki?

  Czas oczekiwania na wynik badania wynosi do 10 dni roboczych. Bezpośrednio po badaniu – jeśli pacjent wyrazi taką chęć – może otrzymać płytę z nagranymi obrazami diagnostycznymi. Opis możemy dostarczyć pocztą elektroniczną, tradycyjną lub umożliwić odbiór w rejestracji placówki (osobiście lub przez osobę upoważnioną).

  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.