Luty Miesiącem Profilaktyki Raka
Luty jest miesiącem w którym podnosimy świadomość onkologiczną. W mediach spotykamy się z określeniem - Miesiąc walki z rakiem.
My chcielibyśmy zmienić punkt patrzenia - nie chodzi o walkę, a o leczenie. Wiele rodzajów nowotworów poddaje się obecnie skutecznej terapii onkologicznej. Najważniejsza jest szybka diagnoza i badania profilaktyczne!
Niech miesiąc luty będzie czasem dla całej społeczności, aby przypomnieć sobie jak ważna jest profilaktyka, prowadzenie odpowiedniego trybu życia, edukacja i promowanie profilaktyki przeciwnowotworowej.
Dbajmy o siebie!