723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Rezonans magnetyczny jamy brzusznej we Wrocławiu

  Krótko o badaniu rezonansu magnetycznego jamy brzusznej

  Badanie rezonansu magnetycznego jamy brzusznej z podaniem środka kontrastowego wykonuje się jako uzupełnienie badania USG lub tomografii komputerowej.

  W badaniu MR jamy brzusznej nie ocenia się żołądka oraz jelit. Jeżeli zależy Ci na badaniu w kierunku zmian w jelicie grubym właściwym badaniem będzie MR miednicy z oceną przetok okołoodbytniczych (opis tutaj)

  Skierowanie na rezonans jamy brzusznej nie jest wymagane.

  MR jamy brzusznej wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Dlaczego warto zapisać się na rezonans magnetyczny jamy brzusznej do Neoscan?

  1. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego Pacjenta – mamy na uwadze to, że może być on bardzo zestresowany badaniem MRI, dlatego zrobimy wszystko, aby zapewnić mu jak najwyższy komfort.
  2. Mamy do dyspozycji najwyższej klasy sprzęt gwarantujący krótszy czas badania oraz świetną dokładność obrazowania. Posiadane przez nas aparaty są wyposażone w system Ambient Experience z opcją In-bore, dzięki której Pacjenci mogą wybrać muzykę, kolor oświetlenia, jak również obrazy wyświetlane podczas rezonansu.

  Jak przygotować się do badania?

  Niezbędne jest posiadanie aktualnego wyniku kreatyniny oznaczonego z surowicy krwi nie wcześniej niż na 21 dni przed planowanym badaniem.

  Jeżeli Pacjent posiada pełną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, informacje na temat przebytych zabiegów operacyjnych, opisy oraz płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), musimy mieć do niej wgląd.

  W dniu poprzedzającym badanie prosimy o zastosowanie diety lekkostrawnej.

  Minimum 5 godzin przed rozpoczęciem MRI Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 3 godzin przed badaniem). Godzinę przed planowanym rezonansem należy zażyć 2 tabletki No-Spy w dawce 40 mg lub 1 tabletkę No-Spy Max w dawce 80 mg.

  W dniu badania prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg MRI jamy brzusznej

  Czas badania wynosi 30-40 minut. W jego trakcie konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji. Podczas rezonansu Pacjent kilkakrotnie proszony jest o wstrzymanie oddechu. W końcowej fazie badania zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania

  Ile kosztuje badanie?

  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR jamy brzusznej
  850 zł
  1050 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.