723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz
  MR miednicy z oceną przetok okołoodbytniczych / zmian rozrostowych w odbytnicy
  Krótko o badaniu

  Badanie rezonansu magnetycznego miednicy z oceną przetok okołoodbytniczych / zmian rozrostowych w odbytnicy z podaniem środka kontrastowego wykonuje się jako uzupełnienie badania USG lub tomografii komputerowej.

  Skierowanie nie jest wymagane.

  MR miednicy z oceną przetok okołoodbytniczych / zmian rozrostowych w odbytnicy wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Przygotowanie do badania

  Niezbędnym jest posiadanie aktualnego wyniku kreatyniny oznaczonego z surowicy krwi nie wcześniej niż na 21 dni przed badaniem.

  Jeżeli Pacjent posiada, prosimy o wgląd do pełnej dokumentacji medycznej (wypisów ze Szpitala, dokumentacji z przebytych zabiegów operacyjnych, opisów i płyt CD z poprzednimi badaniami obrazowymi).

  Na dzień przed badaniem, od godziny 14:00 prosimy o zastosowanie środka przeczyszczającego -CITRAFLEET lub EZICLEN są to leki wydawane na receptę. Zasady użytkowania zawarte są w załączonej ulotce. Od momentu rozpoczęcia przygotowania należy pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 2 godzin przed badaniem) aż do zakończenia badania.

  Godzinę przed badaniem prosimy o zażycie 2 tabletek NO-SPA w dawce 40 mg lub 1 tabletki NO-SPA MAX w dawce 80mg.

  W dniu badania prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Ze względu na fakt, iż badanie wymaga specjalnego przygotowania prosimy o zgłoszenie się w rejestracji placówki na pół godziny przez umówioną godziną badania.

  Przed rozpoczęciem badania pielęgniarka poda wlewkę doodbytniczą (tj. około 100-150 ml wody w temperaturze ciała).

  Czas badania wynosi 40 minut. W trakcie badania konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole diagnostycznym w wygodnej pozycji. W końcowej fazie badania zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania
  Ile kosztuje badanie?
  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  http://MR%20miednicy%20z%20oceną%20przetok%20okołoodbytniczych%20
  1250 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.