723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Rezonans magnetyczny zatok – Wrocław

  Krótko o badaniu

  Badanie rezonansu magnetycznego zatok w większości przypadków nie wymaga podania środka kontrastowego – decyzję o jego zastosowaniu na podstawie obrazu radiologicznego podejmuje lekarz radiolog. Skierowanie do badania nie jest wymagane.

  MR zatok wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Rezonans magnetyczny zatok we Wrocławiu

  Rezonans magnetyczny zatok to niezwykle skuteczne badanie, które pozwala zobrazować struktury anatomiczne tego właśnie obszaru. Jest ono bardzo przydatne w diagnostyce.

  Wskazania do badania

  Najczęściej występujące wskazania to:

  • przewlekłe stany zapalne zatok,
  • ocena zmian rozrostowych/zapalnych, np. ropni w obszarze zatok przynosowych.

  Przygotowanie do badania

  W przypadku badań zatok nie trzeba, ale warto posiadać aktualny wynik kreatyniny oznaczony z surowicy krwi, uzyskany nie wcześniej niż na 21 dni przed planowanym badaniem.

  Jeżeli Pacjent posiada pełną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, dokumentację z przebytych zabiegów operacyjnych, opisy i płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), potrzebny będzie nam do niej wgląd.

  Badania z kontrastem: minimum 3 godziny przed rozpoczęciem badania Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść!). Można pić niegazowaną wodę mineralną, ale do 2 godzin przed planowanym rezonansem magnetycznym zatok.

  W dniu badania w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas trwania badania wynosi 20 minut. W jego trakcie konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się w wygodnej pozycji. W jego końcowej fazie, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania
  Ile kosztuje badanie?
  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR zatok
  650 zł
  850 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.