723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Rezonans magnetyczny stopy we Wrocławiu

  Krótko o badaniu

  Rezonans magnetyczny stopy w większości przypadków nie wymaga podania środka kontrastowego. Stosuje się go na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań.

  Skierowanie nie jest wymagane.

  MR stopy wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Rezonans magnetyczny stopy – co musisz o nim wiedzieć?

  Rezonans magnetyczny stopy to w pełni bezpieczne badanie obrazowe pozwalające wykryć wszelkie stany patologiczne w jej obrębie – możliwe jest dokładne określenie ich lokalizacji, a także stopnia zaawansowania. MRI stopy wykonuje się przede wszystkim w przypadku oceny więzadeł czy ścięgien, znalezienia przyczyny ucisku nerwów, jak również przy podejrzeniu zmian zwyrodnieniowych. Wskazaniami do rezonansu magnetycznego stopy są m.in. kontuzje, a także odczuwanie bólu o różnym nasileniu. Na to badanie można się zapisać do naszej pracowni Neoscan we Wrocławiu. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem dostępnym na dole strony.

  Co pokazuje rezonans magnetyczny stopy?

  • Złamania kości, zwichnięcia oraz skręcenia,
  • zmiany zwyrodnieniowe i nowotworowe,
  • stany przeciążeniowe,
  • anomalie anatomiczne,
  • neuropatie uciskowe,
  • deformacje palców,
  • stany zapalne,
  • choroby reumatyczne,
  • uszkodzenia ścięgien i więzadeł.

  Przygotowanie do badania

  Nie trzeba posiadać aktualnego wyniku kreatyniny oznaczonego z surowicy krwi, chyba że lekarz kierujący zlecił badanie z kontrastem. Poziom kreatyniny należy wykonać nie wcześniej niż na 21 dni przed terminem rezonansu magnetycznego stopy.

  W przypadku badań z kontrastem wynik kreatyniny jest niezbędny.

  Jeżeli Pacjent posiada pełną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, dokumentację z przebytych zabiegów operacyjnych, opisy i płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), potrzebny będzie nam do niej wgląd.

  Do badań z kontrastem: minimum 3 godziny przed ich rozpoczęciem Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 2 godzin przed rezonansem).

  W dniu badania prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas badania wynosi 30 minut. W trakcie rezonansu magnetycznego stopy konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji. W końcowej fazie rezonansu, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania

  Ile kosztuje badanie?

  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR stopy
  750 zł
  950 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.