723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

    Imię i nazwisko

    Email

    Telefon

    Rodzaj badania

    Preferowany termin wizyty

    Rejestracja telefoniczna
    Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
    Godziny pracy
    Pn-pt 8:00-20:00
    Sob 9:00-14:00
    Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

    Rezonans magnetyczny stawów krzyżowo-biodrowych – Wrocław

    Krótko o badaniu

    Badanie rezonansu magnetycznego stawów krzyżowo-biodrowych w większości przypadków nie wymaga podania środka kontrastowego. Stosuje się go na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań.

    Skierowanie na rezonans nie jest wymagane.

    MR stawów krzyżowo-biodrowych wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica). W zakładce Cennik dostępne są wszystkie informacje na temat wysokości kosztów.

    Przygotowanie do badania

    Nie trzeba posiadać aktualnego wyniku kreatyniny oznaczonego z surowicy krwi, chyba że lekarz kierujący zlecił badanie z kontrastem. Jej poziom należy sprawdzić nie wcześniej niż na 21 dni przed terminem rezonansu stawów krzyżowo-biodrowych.

    W przypadku badań z kontrastem wynik kreatyniny jest niezbędny.

    Jeżeli Pacjent posiada pełną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, informacje na temat przebytych zabiegów operacyjnych, opisy oraz płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), musimy mieć do niej wgląd.

    Do rezonansu magnetycznego stawów krzyżowo-biodrowych z kontrastem: minimum 3 godziny przed rozpoczęciem badania Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 2 godzin przed MRI).

    W dniu badania prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

    Przebieg badania

    Czas badania wynosi 30 minut. W jego trakcie konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji. W końcowej fazie MRI, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy.

    Dokumenty do pobrania

    Ile kosztuje badanie?

    RODZAJ BADANIA
    BEZ KONTRASTU
    Z KONTRASTEM
    MR stawów krzyżowo – biodrowych
    750 zł
    950 zł
    Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.