723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Rezonans magnetyczny stawu skokowego we Wrocławiu

  Krótko o badaniu

  Badanie rezonansu magnetycznego stawu skokowego w większości przypadków nie wymaga podania środka kontrastowego. Stosuje się go na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań.

  Skierowanie nie jest wymagane.

  MR stawu skokowego wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Rezonans magnetyczny stawu skokowego – wskazania

  Rezonans magnetyczny stawu skokowego to w pełni bezpieczne, dokładne badanie umożliwiające zobrazowanie struktur takich jak chrząstki stawowe, więzadła, torebka czy jama stawowa. Przeprowadza się je m.in., gdy istnieje podejrzenie występowania zmian zwyrodnieniowych lub nowotworowych (łagodnych i złośliwych). Innymi wskazaniami do wykonania MRI rezonansu stawu skokowego są przewlekłe zapalenia czy zerwanie ścięgna, zwichnięcie bądź skręcenie, jak również kontuzje tego obszaru. Dodatkowo badanie to zleca się przy ocenie przed-, a także pooperacyjnej stawu.

  Pozostałe wskazania do wykonania rezonansu stawu skokowego:

  • częste bóle,
  • opuchlizna,
  • zaczerwienienia czy zasinienia,
  • odczuwanie pieczenia lub mrowienia,
  • ograniczenia ruchomości.

  MRI stawu skokowego – dlaczego warto?

  Rezonans magnetyczny stawu skokowego pozwala wykryć wszelkie nieprawidłowości w jego obrębie, a w rezultacie – jeśli będzie to potrzebne – wdrożyć odpowiednie leczenie. Do zmian czy chorób, które można zdiagnozować za pomocą tego badania, należą: częściowe czy całkowite zerwanie ścięgna Achillesa, skręcenie stawu skokowego, zespół kanału stępu, guzy nowotworowe i nienowotworowe, uszkodzenia chrząstek stawowych, wady wrodzone oraz rozwojowe, jak również zmiany zwyrodnieniowe. Rezonans wykonujemy w naszej pracowni Neoscan we Wrocławiu. Zapraszamy do sprawdzenia cennika znajdującego się poniżej, a w razie pytań – do kontaktu.

  Przygotowanie do badania

  Nie trzeba posiadać aktualnego wyniku kreatyniny oznaczonego z surowicy krwi, chyba że lekarz kierujący zlecił badanie z kontrastem. Poziom kreatyniny należy wykonać nie wcześniej niż na 21 dni przed terminem rezonansu.

  W przypadku badań z kontrastem wynik kreatyniny jest niezbędny.

  Jeżeli Pacjent posiada pełną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, dokumentację z przebytych zabiegów operacyjnych, opisy i płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), potrzebny będzie nam do niej wgląd.

  Do badań z kontrastem: minimum 3 godziny przed rozpoczęciem badania Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 2 godzin przed MRI).

  W dniu badania prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas badania wynosi 30 minut. W jego trakcie konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji. W końcowej fazie rezonansu, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania

  Ile kosztuje badanie?

  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR stawu skokowego
  750 zł
  950 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.