723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Rezonans magnetyczny barku – Wrocław

  Krótko o badaniu

  Badanie rezonansu magnetycznego stawu ramiennego w większości przypadków nie wymaga podania środka kontrastowego – stosuje się go na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań.

  Skierowanie na rezonans magnetyczny barku nie jest wymagane.

  Rezonans magnetyczny barku we Wrocławiu

  Rezonans magnetyczny barku, którego cena w naszej pracowni jest naprawdę atrakcyjna, możemy wykonać z kontrastem bądź bez. To nieinwazyjne, niezwykle skuteczne badanie pozwala na zobrazowanie wszystkich struktur budujących staw. Jego wynik pomaga w diagnostyce różnych schorzeń oraz urazów. Często rezonans magnetyczny stawu ramiennego zleca się także w przypadku planowania zabiegów operacyjnych w obrębie stawu.

  MR stawu ramiennego wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Przygotowanie do badania

  Nie trzeba posiadać aktualnego wyniku kreatyniny oznaczonej z surowicy krwi, chyba, że lekarz kierujący zlecił badanie z kontrastem. Zmierzenie poziomu kreatyniny należy wykonać nie wcześniej niż na 21 dni przed umówionym terminem badania.

  W przypadku badań z kontrastem wynik kreatyniny jest niezbędny.

  Jeżeli Pacjent posiada pełną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, dokumentację z przebytych zabiegów operacyjnych, opisy i płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), potrzebny będzie nam do niej wgląd.

  Badania z kontrastem: minimum 3 godziny przed ich rozpoczęciem Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść!). Można pić niegazowaną wodę mineralną, ale do 2 godzin przed badaniem.

  W dniu badania w Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas trwania badania wynosi 30 minut. W jego trakcie konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się w wygodnej pozycji. W końcowej fazie rezonansu (MRI) barku, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania
  Ile kosztuje badanie?
  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR stawu ramiennego
  750 zł
  950 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.