723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  MRI nadgarstka – Wrocław

  Krótko o badaniu

  Badanie rezonansu magnetycznego stawu promieniowo-nadgarstkowego w większości przypadków nie wymaga podania środka kontrastowego. Stosuje się go na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań.

  Skierowanie nie jest wymagane.

  MR nadgarstka wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Przygotowanie do badania

  Nie trzeba posiadać aktualnego wyniku kreatyniny oznaczonego z surowicy krwi, chyba że lekarz kierujący zlecił badanie z kontrastem. Poziom kreatyniny należy wykonać nie wcześniej niż na 21 dni przed terminem MRI.

  W przypadku badań z kontrastem wynik kreatyniny jest niezbędny.

  Jeżeli Pacjent posiada wyniki i opisy dotychczasowych badań, prosimy o wgląd do pełnej dokumentacji medycznej (wypisów ze szpitala, dokumentacji z przebytych zabiegów operacyjnych, opisów oraz płyt CD z poprzednimi badaniami obrazowymi).

  Do badań z kontrastem: minimum 3 godziny przed rozpoczęciem rezonansu Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 2 godzin przed MRI).

  W dniu badania prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Rezonans magnetyczny nadgarstka – bezpieczne badanie obrazowe

  Rezonans magnetyczny nadgarstka wykonuje się zwłaszcza w przypadku podejrzenia zmian nowotworowych, jak również pourazowych, takich jak zwichnięcia w obrębie aparatu wiązadłowego lub w ścięgnach. MRI nadgarstka pozwala między innymi na pokazanie chrząstek stawowych czy więzadeł – badanie obrazuje wszystkie budujące ten staw struktury anatomiczne, które byłyby niewidoczne do wychwycenia za pomocą innych metod. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem dostępnym na stronie pracowni Neoscan zlokalizowanej we Wrocławiu. Wskazaniami do wykonania rezonansu nadgarstka są:

  • ból,
  • ograniczenie ruchomości,
  • zaburzenia czucia,
  • mrowienie,
  • drętwienie,
  • obrzęk,
  • zaczerwienienie.

  Przebieg badania

  Czas badania wynosi 25-30 minut. W trakcie rezonansu magnetycznego nadgarstka konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji. W końcowej fazie MRI, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania

  Ile kosztuje badanie?

  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR nadgarstka
  750 zł
  950 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.