723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Rezonans magnetyczny kolana – prywatnie we Wrocławiu

  Krótko o badaniu

  Badanie rezonansu magnetycznego stawu kolanowego w większości przypadków nie wymaga zastosowania środka kontrastowego. Podaje się go na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań.

  Skierowanie do rezonansu magnetycznego kolana nie jest wymagane.

  MR stawu kolanowego wykonasz prywatnie w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Rezonans stawu kolanowego – skuteczne badanie w atrakcyjnej cenie

  W siedzibie Neoscan znajdującej się we Wrocławiu prywatnie wykonujemy badanie MRI stawu kolanowego. Dysponujemy najwyższej jakości sprzętem marki Philips, który zapewnia krótszy czas badania, jak również większy komfort osoby poddawanej diagnostyce. Rezonans magnetyczny (MRI) stawu kolanowego, wykonuje się w momencie, gdy Pacjent skarży się na odczuwanie dolegliwości bólowych tej okolicy bądź w przypadku urazów, m.in. uszkodzeń więzadeł czy łąkotek. Co daje przeprowadzenie tego badania? Umożliwia m.in. zobrazowanie wszelkich nieprawidłowości w stawach, które nie byłyby możliwe do rozpoznania za pomocą innych procedur diagnostycznych, a także wykrycie lub wykluczenie występowania danych schorzeń. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu!

  Wskazania do badania

  Najczęściej występujące wskazania to:

  • dolegliwości bólowe, problemy z poruszaniem się, a także obrzęk,
  • ocena zmian zwyrodnieniowych,
  • ocena zmian pourazowych, np. zerwanie więzadeł krzyżowych, uszkodzenia łąkotek bądź rzepki,
  • kolano skoczka czy biegacza,
  • patologie chrząstki stawowej,
  • diagnostyka chorób reumatologicznych, np. reumatoidalnego bądź łuszczycowego zapalenia stawów,
  • zmiany o charakterze nowotworowym.

  Jak wcześniej wspominaliśmy, do badania stawu kolanowego standardowo nie podaje się środka kontrastowego – zwykle stosuje się go w chorobie nowotworowej lub w obrazowaniu pooperacyjnym (podejrzenie powikłań).

  Przygotowanie do badania

  Nie trzeba posiadać aktualnego wyniku kreatyniny oznaczonego z surowicy krwi, chyba że lekarz kierujący zlecił badanie z kontrastem. Jej poziom należy sprawdzić nie wcześniej niż na 21 dni przed wyznaczonym terminem badania.

  Uwaga! W przypadku badań z kontrastem wynik kreatyniny jest niezbędny.

  Jeżeli Pacjent posiada pełną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, informacje na temat przebytych zabiegów operacyjnych, opisy oraz płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), musimy mieć do niej wgląd.

  Jak się przygotować do badań z kontrastem? Minimum 3 godziny przed ich rozpoczęciem Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 2 godzin przed rezonansem).

  W dniu badania MRI kolana prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas badania wynosi 25-30 minut. W trakcie rezonansu magnetycznego stawu kolanowego (pot. kolana) konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania. Dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji. W końcowej fazie rezonansu, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania

  Ile kosztuje badanie?

  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR stawu kolanowego
  750 zł
  950 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.