723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Rezonans magnetyczny oczodołów – Wrocław

  Krótko o badaniu

  Badanie rezonansu magnetycznego oczodołów można wykonać bez lub z podaniem środka kontrastowego. Stosuje się go na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań. Skierowanie nie jest wymagane.

  MR oczodołów wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Wskazania do badania

  Najczęściej występujące wskazania do wykonania badania rezonansu magnetycznego oczodołów to:

  • zaburzenia widzenia, orbitopatia,
  • zapalenie/guz nerwów wzrokowych,
  • choroby zapalne/autoimmunologiczne takie jak stwardnienie rozsiane, neuromyelitis optica (NMO),
  • złamanie oczodołu,
  • poszukiwanie i ocena małych zmian wewnątrzgałkowych,
  • guzy lub malformacje naczyniowe w obrębie oczodołu,
  • ocena patologii skrzyżowania nerwów wzrokowych.

  MRI oczodołu w większości przypadków wymaga podania środka kontrastowego.

  Rezonans magnetyczny oczodołów we Wrocławiu

  W naszej pracowni zlokalizowanej we Wrocławiu wykonujemy rezonans magnetyczny oczodołów. Jego przeprowadzenie jest konieczne, gdy istnieją podejrzenia występowania w ich obrębie zmian patologicznych, stanów zapalnych czy guzów. Badanie to pozwala ocenić również mięśnie gałkoruchowe. Co więcej, zleca się je także w przypadku obrzęku tarczy nerwu wzrokowego.

  Zaburzenia wzroku potrafią znacząco utrudnić codzienne życie, a także obniżyć jego komfort, dlatego konieczne jest jak najszybsze znalezienie przyczyny nagłego pogorszenia widzenia bądź odczuwania niepokojących dolegliwości bólowych. Badanie rezonansu magnetycznego oczodołów pomoże we właściwym postawieniu diagnozy, jak również w ocenie skuteczności dotychczas stosowanego leczenia. MRI jest nieinwazyjne, a także w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego jeśli tylko istnieje konieczność wykonania tego badania, nie czekaj i już teraz zapisz się na nie do Neoscan. W zakładce Cennik znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o wysokości kosztów, jakie poniesiesz.

  Przygotowanie do badania

  W przypadku badań z powodu schorzeń, do których diagnostyki nie podaje się obligatoryjnie kontrastu (np. orbitopatia tarczycowa), nie trzeba, ale warto posiadać aktualny wynik kreatyniny oznaczony z surowicy krwi, wykonany nie wcześniej niż na 21 dni przed badaniem. Natomiast w przypadku MRI z kontrastem wynik kreatyniny jest niezbędny.

  Jeżeli Pacjent posiada wyniki i opisy dotychczasowych badań, prosimy o wgląd do pełnej dokumentacji medycznej (wypisów ze szpitala, dokumentacji z przebytych zabiegów operacyjnych, opisów oraz płyt CD z poprzednimi badaniami obrazowymi).

  Do badań z kontrastem: minimum 3 godziny przed ich rozpoczęciem Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 2 godzin przed rezonansem).

  W dniu badania prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas badania wynosi 30 minut. W trakcie rezonansu magnetycznego oczodołów konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji. W końcowej fazie MRI, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania

  Ile kosztuje badanie?

  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR oczodołów
  700 zł
  900 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.