723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Rezonans magnetyczny – diagnostyka endometriozy we Wrocławiu

  Krótko o badaniu

  Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej w protokole ENDOMETRIOZA wykonuje się z podaniem środka kontrastowego. MRI jest uzupełnieniem badania USG. Diagnostyka obrazowa w tym przypadku pozwoli wykryć ewentualne ogniska komórek endometrium, torbiele, blizny i zrosty.

  Skierowanie nie jest wymagane.

  Rezonans magnetyczny wykonany w kierunku endometriozy

  Endometrioza to choroba, która powstaje w efekcie rozrostu i przemieszczenia błony śluzowej macicy, czyli endometrium, poza prawidłową jej lokalizację (jamę macicy). Do najczęstszych objawów endometriozy należą: obfite miesiączki, ostry ból pojawiający się wraz ze zmianami cyklu menstruacyjnego, a także bóle podczas podstawowych czynności fizjologicznych.

  Jest jednak wiele nieswoistych objawów. Więcej o endometriozie, przyczynach, diagnostyce oraz leczeniu przeczytasz w zakładce ENDOMETRIOZA. Skutecznym badaniem diagnostycznym jest rezonans magnetyczny. Wykonujemy go w pracowni Neoscan zlokalizowanej we Wrocławiu, w woj. dolnośląskim.

  Rezonans magnetyczny przeprowadzany w kierunku endometriozy pomoże nie tylko w jej wykryciu, ale również w ocenie stopnia zaawansowania tej choroby. Dzięki uzyskanemu wynikowi można idealnie dobrać metodę leczenia, by ta przyniosła oczekiwane rezultaty – znacznie poprawiła stan zdrowia oraz samopoczucie Pacjentki.

  Rezonans magnetyczny ENDOMETRIOZA wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Przygotowanie do badania

  Niezbędne jest posiadanie aktualnego wyniku kreatyniny oznaczonego z surowicy krwi, nie wcześniej niż na 21 dni przed badaniem.

  Jeżeli Pacjent posiada pełną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, dokumentację z przebytych zabiegów operacyjnych, opisy i płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), potrzebny będzie nam do niej wgląd.

  Konieczna jest również karta konsultacji ginekologicznej wraz z aktualnym badaniem USG.

  Na dzień przed badaniem – od godziny 14:00 – Pacjentka zaczyna stosować środek przeczyszczający CitraFleet lub Eziclen. Są to leki wydawane na receptę. Zasady użytkowania zostały zawarte w załączonej ulotce. Od momentu rozpoczęcia przygotowania należy pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 2 godzin przed MRI) aż do zakończenia badania.

  W dniu badania prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Ze względu na fakt, iż rezonans magnetyczny w protokole ENDOMETRIOZA wymaga specjalnego przygotowania, prosimy o zgłoszenie się w rejestracji placówki na pół godziny przed umówioną godziną badania.

  Czas, jaki Pacjentka spędza w skanerze, wynosi 30-40 minut. W trakcie badania konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną MRI, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji.

  Rezonans magnetyczny w protokole ENDOMETRIOZA wykonujemy po założeniu dopochwowo tamponu wraz z żelem z solą sodową kwasu hialuronowego – żel oraz tampon Pacjentka aplikuje samodzielnie. Dodatkowo pielęgniarka podaje jej wlewkę doodbytniczą (tj. około 100-150 ml wody w temperaturze ciała). W kolejnym kroku Pacjentka otrzymuje dożylnie Buscolizynę – jest to lek rozkurczowy, który spowalnia perystaltykę jelit. W trakcie rezonansu zostanie podany również środek kontrastowy na bazie gadolinu, standardowo stosowany w badaniach MR.

  W związku z możliwymi skutkami ubocznymi podania Buscolizyny, jakimi są zaburzenia widzenia i spadek ciśnienia tętniczego krwi, niewskazane jest prowadzenie przez Pacjentkę pojazdów do 24 godzin po badaniu.

  Ile kosztuje badanie?

  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR miednicy protokół ENDOMETRIOZA
  1500 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.