723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego TH we Wrocławiu

  Krótko o badaniu

  Badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa piersiowego można wykonać bez lub z podaniem środka kontrastowego. Stosuje się go na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań.

  Skierowanie nie jest wymagane.

  MR kręgosłupa piersiowego wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego w pracowni Neoscan

  Rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego to niezwykle precyzyjne badanie umożliwiające zobrazowanie krążków międzykręgowych, rdzenia kręgowego i pozostałych struktur wewnątrzkanałowych. Większość badań MRI kręgosłupa piersiowego zostanie wykonana w celu oceny choroby zwyrodnieniowej i nie wymaga podania środka kontrastowego. Jest on zwykle stosowany w chorobie nowotworowej, infekcji oraz obrazowaniu pooperacyjnym (podejrzenie powikłań).

  Wskazania do badania

  Najczęściej występujące wskazania to:

  • stany zapalne/autoimmunologiczne takie jak stwardnienie rozsiane, ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia, zesztywniające zapalenie stawów,
  • infekcje kręgosłupa, takie jak zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie kości oraz szpiku kręgów, ropień zewnątrzoponowy kręgosłupa itp.,
  • zawał rdzenia kręgowego,
  • podejrzenie powikłań pooperacyjnych,
  • uraz kręgosłupa i podejrzenie złamania kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego,
  • wrodzone wady rozwojowe kręgosłupa,
  • choroba zwyrodnieniowa i podejrzenie zwężenia kanału kręgowego,
  • Syringohydromyelia,
  • guzy kręgosłupa i/lub przerzuty do kręgów,
  • podejrzenie powikłań operacji kręgosłupa.

  Przygotowanie do badania

  W przypadku badań, z powodu schorzeń, do których diagnostyki nie podaje się obligatoryjnie kontrastu (np. choroba zwyrodnieniowa), nie trzeba, ale warto posiadać aktualny wynik kreatyniny oznaczony z surowicy krwi, nie wcześniej niż na 21 dni przed rezonansem. Środek kontrastowy stosujemy w chorobach demielinizacyjnych, zapalnych lub po przebytym w ciągu ostatnich 6 miesięcy zabiegu operacyjnym.

  W przypadku badań z kontrastem wynik kreatyniny jest niezbędny.

  Jeżeli Pacjent posiada pełną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, dokumentację z przebytych zabiegów operacyjnych, opisy i płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), potrzebny będzie nam do niej wgląd.

  Do badań z kontrastem: minimum 3 godziny przed rozpoczęciem MRI Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 2 godzin przed badaniem).

  W dniu badania prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas badania wynosi 25-30 minut. W jego trakcie konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną rezonansu, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji. W końcowej fazie MRI, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania

  Ile kosztuje badanie?

  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR kręgosłupa piersiowego TH
  650 zł
  850 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.