723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Badanie MR kręgosłupa – Wrocław

  Krótko o badaniu

  Badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa wszystkich trzech odcinków można wykonać bez lub z podaniem środka kontrastowego – stosuje się go na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań.

  MR kręgosłupa wszystkich trzech odcinków wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Skierowanie do przeprowadzenia badania MRI kręgosłupa nie jest wymagane.

  Rezonans magnetyczny kręgosłupa – wykonujemy go we Wrocławiu

  Rezonans (MRI) kręgosłupa z kontrastem lub też bez niego to badanie diagnostyczne, które pozwala na skuteczną ocenę tkanek miękkich i struktur kostnych tego właśnie obszaru. Dzięki niemu możliwe jest wykrycie stanów zapalnych, nowotworowych, a także zwyrodnieniowych. Co więcej, wykonanie rezonansu zaleca się również w diagnostyce przepukliny kręgosłupa.

  Przygotowanie do badania

  W przypadku badań wykonywanych z powodu schorzeń, do których diagnostyki nie podaje się obligatoryjnie kontrastu (np. choroby zwyrodnieniowej), nie trzeba, ale warto posiadać aktualny wynik kreatyniny oznaczony z surowicy krwi, uzyskany nie wcześniej niż na 21 dni przed planowanym rezonansem magnetycznym. Środek kontrastowy podajemy po przebytym w ciągu ostatnich 6 miesięcy zabiegu operacyjnym.

  W przypadku badań z kontrastem wynik kreatyniny jest niezbędny.

  Jeżeli Pacjent posiada dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, dokumentację z przebytych zabiegów operacyjnych, opisy i płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), potrzebny nam będzie do niej wgląd.

  Badania z kontrastem: minimum 3 godziny przed rozpoczęciem badania Pacjent musi pozostać na czczo (nie wolno jeść, można pić niegazowaną wodę mineralną, ale do 2 godzin przed badaniem).

  W dniu rezonansu magnetycznego kręgosłupa prosimy o okazanie dowodu tożsamości. Badanie wykonujemy prywatnie.

  Przebieg badania

  Czas trwania badania wynosi około 70-80 minut. W jego trakcie konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się w wygodnej pozycji. W końcowej fazie rezonansu magnetycznego kręgosłupa, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy (jego zastosowanie wpływa również na cenę tego badania).

  Dokumenty do pobrania
  Ile kosztuje badanie?
  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR kręgosłupa 3 odcinki
  1700 zł
  2000 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.