723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Rezonans wątroby z kontrastem we Wrocławiu

  Krótko o badaniu

  Rezonans magnetyczny jamy brzusznej z podaniem hepatotropowego środka kontrastowego wykonuje się jako uzupełnienie badania MR z kontrastem gadolinowym lub tomografii komputerowej jamy brzusznej. Najczęściej jego przeprowadzenie sugeruje lekarz specjalista.

  Skierowanie nie jest wymagane.

  Rezonans magnetyczny z kontrastem hepatotropowym

  W pracowni Neoscan we Wrocławiu wykonujemy rezonans magnetyczny jamy brzusznej z kontrastem hepatotropowym. Jest to jedno z narzędzi klinicznych do nieinwazyjnej oceny funkcji wątroby. MRI jamy brzusznej z kontrastem hepatotropowym stosuje się jako diagnostykę zmian ogniskowych tego narządu.

  MR jamy brzusznej z kontrastem hepatotropowym wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Przygotowanie do badania

  Niezbędne jest posiadanie aktualnego wyniku kreatyniny oznaczonego z surowicy krwi nie wcześniej niż na 21 dni przed planowanym badaniem.

  Jeżeli Pacjent posiada pełną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, dokumentację z przebytych zabiegów operacyjnych, opisy i płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), potrzebny będzie nam do niej wgląd.

  W dniu poprzedzającym rezonans magnetyczny z kontrastem hepatotropowym prosimy o stosowanie diety lekkostrawnej.

  Minimum 5 godzin przed rozpoczęciem badania Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 3 godzin przed rezonansem). Godzinę przed badaniem prosimy o zażycie 2 tabletek No-Spy w dawce 40 mg lub 1 tabletki No-Spy Max w dawce 80 mg.

  W dniu rezonansu brzucha z kontrastem hepatotropowym prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas badania wynosi 50-60 minut. Jest on dłuższy niż przy standardowym rezonansie (MR) jamy brzusznej. Wynika to z faktu, iż konieczne jest skanowanie w trybie opóźnionym po podaniu środka kontrastowego. W trakcie badania należy pozostać w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną MRI, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji. Podczas rezonansu magnetycznego Pacjent kilkakrotnie proszony jest o wstrzymanie oddechu. W końcowej fazie badania zostanie podany hepatotropowy środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania

  Ile kosztuje badanie?

  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR jamy brzusznej z kontrastem hepatotropowym
  1800 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.