723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Rezonans magnetyczny głowy we Wrocławiu

  Krótko o badaniu rezonansem magnetycznym głowy

  Badanie rezonansu magnetycznego głowy można wykonać bez lub z podaniem środka kontrastowego. Stosuje się go na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań. Aktualnie jest to najdokładniejsza metoda pozwalająca ocenić tkankę mózgową. Skierowanie nie jest wymagane.

  MR głowy wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

   

  Wskazania do badania MR głowy

  Najczęściej występujące wskazania to:

  • bóle głowy o trudnym do rozpoznania podłożu,
  • podejrzenie/ocena guza wewnątrzczaszkowego,
  • potwierdzenie udaru mózgu,
  • diagnostyka wrodzonych wad rozwojowych,
  • diagnostyka padaczek,
  • pogorszenie funkcji poznawczych, demencja, a także zaburzenia neurodegeneracyjne,
  • choroby zapalne/autoimmunologiczne takie jak stwardnienie rozsiane, zapalenie mózgu/opon mózgowo-rdzeniowych, neuromyelitis optica (NMO lub NMOSD).

  Jak wcześniej już wspominaliśmy, większość badań MR głowy nie wymaga podania środka kontrastowego. Zwykle jest on stosowany w chorobie nowotworowej, infekcji, a także malformacjach naczyniowych.

  Przygotowanie do badania

  W przypadku schorzeń, do których diagnostyki nie podaje się obligatoryjnie kontrastu (np. bóle głowy), nie trzeba, ale warto posiadać aktualny wynik kreatyniny oznaczony z surowicy krwi, wykonany nie wcześniej niż na 21 dni przed planowanym rezonansem. W przypadku badań z kontrastem wynik kreatyniny jest niezbędny.

  Jeżeli Pacjent posiada pełną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, informacje na temat przebytych zabiegów operacyjnych, opisy oraz płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), musimy mieć do niej wgląd.

  Do badań z kontrastem: minimum 3 godziny przed ich rozpoczęciem Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 2 godzin przed MRI).

  W dniu badania MR głowy prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas badania MRI głowy wynosi 25-30 minut. W jego trakcie konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji. W końcowej fazie rezonansu, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania

  Ile kosztuje badanie?

  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR głowy
  650 zł
  850 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.