723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Rezonans magnetyczny głowy i oczodołów we Wrocławiu

  Krótko o badaniu

  Badanie rezonansu magnetycznego głowy ze szczegółową oceną oczodołów można wykonać bez lub z podaniem środka kontrastowego – stosuje się go na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań. Skierowanie do badania nie jest wymagane.

  Rezonans magnetyczny głowy i oczodołów wykonuje się w przypadku zmian patologicznych występujących w ich obrębie (podejrzenia występowania guzów). Badanie to jest wykorzystywane do oceny mięśni gałkoruchowych, a także przy diagnostyce tarczy nerwu wzrokowego. Jest ono niezwykle precyzyjne, a w dodatku pomaga w niedługim czasie uzyskać informacje dotyczące stanu swojego zdrowia.

  Rezonans magnetyczny głowy i oczodołów we Wrocławiu!

  MR głowy ze szczegółową oceną oczodołów wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Wskazania do badania

  Najczęściej występujące wskazania to:

  • zaburzenia widzenia,
  • zapalenie/guz nerwów wzrokowych,
  • choroby zapalne/autoimmunologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane, neuromyelitis optica (NMO),
  • guzy lub malformacje naczyniowe w obrębie oczodołu,
  • ocena patologii skrzyżowania nerwów wzrokowych.

  Przygotowanie do badania

  W przypadku badań z powodu schorzeń, do których diagnostyki nie podaje się obligatoryjnie kontrastu, nie trzeba, ale warto posiadać aktualny wynik kreatyniny oznaczony z surowicy krwi, uzyskany nie wcześniej niż na 21 dni przed wyznaczonym terminem badania. W przypadku rezonansu magnetycznego głowy i oczodołów z kontrastem wynik kreatyniny jest niezbędny.

  Jeżeli Pacjent posiada pełną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, dokumentację z przebytych zabiegów operacyjnych, opisy i płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), potrzebny będzie nam do niej wgląd.

  Badania z kontrastem: minimum 3 godziny przed rozpoczęciem badania Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść!). Można pić niegazowaną wodę mineralną, ale do 2 godzin przed badaniem.

  W dniu badania w Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas trwania badania wynosi 30-40 minut. W jego trakcie konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się w wygodnej pozycji. W końcowej fazie rezonansu magnetycznego głowy i oczodołów, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania
  Ile kosztuje badanie?
  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR głowy ze szczególną oceną oczodołów
  1200 zł
  1400 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.