723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Perfuzja mózgu – rezonans magnetyczny – Wrocław

  Krótko o badaniu

  Badanie rezonansu magnetycznego głowy z sekwencją perfuzyjną wymaga podania środka kontrastowego. Skierowanie w tym wypadku nie jest niezbędne. Sekwencję perfuzyjną wykonuje się w celu zróżnicowania zmian organicznych w mózgowiu. Badanie to jest bezinwazyjne oraz w pełni bezpieczne dla zdrowia Pacjenta.

  Badanie perfuzji metodą rezonansu magnetycznego we Wrocławiu

  MR głowy z sekwencją perfuzyjną wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu (w woj. dolnośląskim), na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica). W razie jakichkolwiek pytań dotyczących tego konkretnego badania zachęcamy do kontaktu – postaramy się jak najlepiej na nie wszystkie odpowiedzieć.

  Wskazania do badania

  Najczęściej występującym wskazaniem do badania rezonansu magnetycznego głowy z sekwencją perfuzyjną jest ocena procesu rozrostowego w mózgowiu (różnicowanie między niedokrwieniem, obrzękiem a guzem).

  Przygotowanie do badania

  Niezbędne jest posiadanie aktualnego wyniku kreatyniny oznaczonej z surowicy krwi, uzyskanego nie wcześniej niż na 21 dni przed umówionym badaniem.

  Jeżeli Pacjent posiada pełną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, dokumentację z przebytych zabiegów operacyjnych, opisy i płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), potrzebny będzie nam do niej wgląd.

  Minimum 3 godziny przed rozpoczęciem Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść!). Można pić niegazowaną wodę mineralną, ale do 2 godzin przed badanie MR głowy z sekwencja perfuzyjną.

  W dniu badania w Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu (w woj. dolnośląskim) prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas trwania badania wynosi 30-40 minut. W trakcie badania MR głowy z sekwencją perfuzyjną konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania. Dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji. W końcowej fazie badania MR głowy z sekwencją perfuzyjną zostanie podany środek kontrastowy i wykonana jest sekwencją perfuzyjna.

  Dokumenty do pobrania
  Ile kosztuje badanie?
  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR głowy z sekwencją perfuzyjną
  1150 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.