723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Rezonans magnetyczny głowy protokół PADACZKA – Wrocław

  Krótko o badaniu MR głowy protokół PADACZKA

  W przypadku poszukiwania ogniska padaczkorodnego rezonans magnetyczny głowy jest badaniem z wyboru. U osób z padaczką standardowe badanie MR głowy powiększone jest o dodatkową sekwencję, która umożliwia dokładną ocenę kory mózgowej.

  Badanie rezonansu magnetycznego głowy z protokołem PADACZKA można wykonać bez lub z podaniem środka kontrastowego. Stosuje się go na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań. Aktualnie jest to najdokładniejsze badanie pozwalające ocenić tkankę mózgową. Skierowanie nie jest wymagane.

  MR głowy z protokołem PADACZKA wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Jakie są wskazania do wykonania badania?

  Najczęściej występujące wskazania to:

  • diagnostyka padaczek,
  • poszukiwanie ogniska padaczkorodnego.

  Przygotowanie do badania MR

  Warto posiadać aktualny wynik kreatyniny oznaczony z surowicy krwi, wykonany nie wcześniej niż na 21 dni przed badaniem. W przypadku MRI z kontrastem wynik kreatyniny jest niezbędny.

  Jeżeli Pacjent posiada wyniki i opisy dotychczasowych badań, prosimy o wgląd do pełnej dokumentacji medycznej (wypisów ze szpitala, dokumentacji z przebytych zabiegów operacyjnych, opisów oraz płyt CD z poprzednimi badaniami obrazowymi, zapisu EEG).

  Do rezonansu magnetycznego głowy z protokołem PADACZKA z kontrastem: minimum 3 godziny przed rozpoczęciem badania Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 2 godzin przed MRI).

  W dniu badania prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Jak przebiega badanie?

  Czas badania wynosi 30 minut. W trakcie MR głowy z protokołem PADACZKA konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną rezonansu magnetycznego, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji. W końcowej fazie badania, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania

  Ile kosztuje badanie?

  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR głowy protokół PADACZKA
  750 zł
  950 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.