723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz
  Rezonans magnetyczny głowy z angiografią – Wrocław
  Krótko o badaniu MR głowy + Angio MR

  Badanie rezonansu magnetycznego głowy z opcją Angio MR głowy można wykonać bez lub z podaniem środka kontrastowego. Środek kontrastowy podaje się na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań.

  Wykonanie badania rezonansu magnetycznego głowy z opcją angio gwarantuje szczegółową ocenę tkanki mózgowej oraz naczyń tętniczych wewnątrzczaszkowych.
  Sekwencję Angio MR (TOF) wykonujemy bez kontrastu u Pacjentów, którzy na jej podstawie chcą wykluczyć/potwierdzić/skontrolować obecność tętniaków, malformacji tętniczo-żylnych i naczyniaków żylnych. Badanie Angio MR pozwala również ocenić stopnień zwężenia światła naczynia.

  W przypadku Pacjentów po embolizacji/stentowaniu konieczne jest wykonanie badania Angio MR z dożylnym podaniem środka kontrastowego.

  Skierowanie nie jest wymagane.

  MR głowy z opcją Angio MR wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Wskazania do badania

  Najczęściej występujące wskazania to:

  • weryfikacja obecności tętniaków, malformacji tętniczo-żylnych,
  • ocena stopnia zwężenia światła naczynia,
  • weryfikacja skuteczności przeprowadzonego zabiegu embolizacji tętniaka.

  W przypadku Pacjentów po embolizacji/stentowaniu konieczne jest wykonanie badania Angio MR z dożylnym podaniem środka kontrastowego.

  Przygotowanie do badania

  W przypadku badań z kontrastem, należy posiadać aktualny wynik kreatyniny oznaczony z surowicy krwi, nie wcześniej niż na 21 dni przed badaniem.

  Jeżeli Pacjent ma, prosimy o wgląd do pełnej dokumentacji medycznej (wypisów ze Szpitala, dokumentacji z przebytych zabiegów operacyjnych, opisów i płyt CD z poprzednimi badaniami obrazowymi).

  Do badań z kontrastem: minimum 3 godzin przed rozpoczęciem badania Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 2 godzin przed badaniem).

  W dniu badania prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas badania wynosi 50 minut. W trakcie badania konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole diagnostycznym w wygodnej pozycji. W końcowej fazie badania, jeśli jest taka potrzeba zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania
  Ile kosztuje badanie?
  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  MR głowy + Angio MR
  1100 zł
  1350 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.