723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Angio MR tętnic szyjnych z badź bez kontrastu – Wrocław

  Krótko o badaniu

  Badanie Angio MR tętnic szyjnych można wykonać bez lub z podaniem środka kontrastowego. Stosuje się go na zlecenie lekarza radiologa.

  Skierowanie nie jest wymagane.

  Angio MR tętnic szyjnych wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Wskazania do badania

  Najczęściej występujące wskazania do badania Angio MR tętnic szyjnych to:

  • weryfikacja obecności tętniaków, malformacji tętniczo-żylnych,
  • ocena stopnia zwężenia światła naczynia,
  • weryfikacja skuteczności przeprowadzonego zabiegu embolizacji tętniaka.

  W przypadku Pacjentów po embolizacji/stentowaniu konieczne jest wykonanie badania Angio MR z dożylnym podaniem środka kontrastowego.

  Angio MRI tętnic szyjnych – co musisz wiedzieć?

  Badanie Angio MRI, a dokładniej angiografia metodą rezonansu magnetycznego, pozwala ocenić tętnice – umożliwia zróżnicowanie zmian w obrębie naczyń krwionośnych. Co więcej, często służy ocenie wszelkich anomalii rozwojowych układu naczyniowego. Wskazaniami do jego przeprowadzenia są przede wszystkim udary niedokrwienne, zawroty głowy, zaburzenia równowagi czy czucia, omdlenia, jak również miażdżyca. Badanie Angio MRI tętnic szyjnych można wykonać z podaniem środka cieniującego, a także bez kontrastu – do oceny naczyń wewnątrzczaszkowych jego zastosowanie nie jest wymagane.

  Odmianę rezonansu magnetycznego głowy i szyi stanowi właśnie badanie Angio MRI tętnic szyjnych, dzięki któremu uwidocznione zostaną naczynia tętnicze. Wykonuje się je bardzo często jako rozszerzenie diagnostyki. Co więcej, warto podkreślić, że badanie to jest w pełni bezpieczne dla zdrowia, nieinwazyjne, a także bezbolesne. Zapraszamy do pracowni Neoscan we Wrocławiu i do zapoznania się z naszym cennikiem.

  Przygotowanie do badania

  Należy posiadać aktualny wynik kreatyniny oznaczony z surowicy krwi, wykonany nie wcześniej niż na 21 dni przed badaniem.

  Jeżeli Pacjent posiada wyniki i opisy dotychczasowych badań, prosimy o wgląd do pełnej dokumentacji medycznej (wypisów ze szpitala, dokumentacji z przebytych zabiegów operacyjnych, opisów oraz płyt CD z poprzednimi badaniami obrazowymi).

  Do badań z kontrastem: minimum 3 godziny przed rozpoczęciem badania Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść! Można pić niegazowaną wodę mineralną do 2 godzin przed MRI).

  W dniu badania prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas rezonansu wynosi 30 minut. W jego trakcie konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną badania, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się na stole w wygodnej pozycji. W końcowej fazie MRI zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania

  Ile kosztuje badanie?

  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  Angio MR tętnic szyjnych
  800 zł
  1050 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.