723 07 88 99
Rejestracja online
Telefoniczna
Znany lekarz
Rejestracja online
Skorzystaj z formularza aby umówić wizytę. Oddzwonimy na podany numer i ustalimy dogodny dla Ciebie termin.

  Imię i nazwisko

  Email

  Telefon

  Rodzaj badania

  Preferowany termin wizyty

  Rejestracja telefoniczna
  Zadzwoń do nas aby umówić swoją wizytę.
  Godziny pracy
  Pn-pt 8:00-20:00
  Sob 9:00-14:00
  Zostaniesz przekierowany do serwisu Znany Lekarz

  Angiografia głowy – rezonans magnetyczny – Wrocław

  Krótko o badaniu

  Badanie Angio MR głowy można wykonać bez lub z podaniem środka kontrastowego. Stosuje się go na zlecenie lekarza radiologa, zależnie od wskazań.

  Na badanie Angio MR głowy składają się wybrane za sekwencje badania MR głowy poszerzone o sekwencje Angio MR (TOF).

  Angiografia głowy metodą rezonansu magnetycznego pozwala na ocenę stanu tętnic głowy (do oceny stanu zatok żylnych służy badanie wenografia MR – jeżeli jesteś zainteresowany – skontaktuj się z rejestracją). Dzięki niej możliwe jest m.in. uwidocznienie tętniaków, jak również ocena anomalii rozwojowych układu naczyniowego. Jest to jedno z najdokładniejszych, bezinwazyjnych badań obrazowych, którego wykonanie nie zagraża zdrowiu Pacjenta. Na Angio MR głowy serdecznie zapraszamy do pracowni Neoscan zlokalizowanej we Wrocławiu, gdzie czeka na Ciebie zespół wyspecjalizowanych lekarzy radiologów.

  Angiografia głowy metodą rezonansu magnetycznego we Wrocławiu

  Sekwencję Angio MR (TOF) wykonujemy bez kontrastu u Pacjentów, którzy na jej podstawie chcą wykluczyć, potwierdzić lub skontrolować obecność tętniaków czy malformacji tętniczo-żylnych. Angiografia metodą rezonansu magnetycznego pozwala również ocenić stopień zwężenia światła naczynia.

  W przypadku Pacjentów po embolizacji/stentowaniu konieczne jest wykonanie badania Angio MR z dożylnym podaniem środka kontrastowego.

  Skierowanie do wykonania angiografii głowy metodą rezonansu magnetycznego nie jest wymagane.

  Angio MR głowy wykonasz w naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Neoscan we Wrocławiu, na ulicy Lekarskiej 1 (budynek Vratislavia Medica).

  Wskazania do badania

  Najczęściej występujące wskazania do badania Angio MR głowy to:

  • weryfikacja obecności tętniaków, malformacji tętniczo-żylnych,
  • ocena stopnia zwężenia światła naczynia,
  • weryfikacja skuteczności przeprowadzonego zabiegu embolizacji tętniaka.

  Przygotowanie do badania

  W przypadku badań z kontrastem należy posiadać aktualny wynik kreatyniny oznaczony z surowicy krwi, uzyskany nie wcześniej niż na 21 dni przed wyznaczonym terminem angiografii głowy metodą rezonansu magnetycznego.

  Jeżeli Pacjent posiada dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, dokumentację z przebytych zabiegów operacyjnych, opisy i płyty CD z poprzednimi badaniami obrazowymi), potrzebny nam będzie do niej wgląd.

  Badania z kontrastem: minimum 3 godziny przed ich rozpoczęciem Pacjent musi pozostać na czczo (nie jeść!). Można pić niegazowaną wodę mineralną, ale do 2 godzin przed rezonansem magnetycznym.

  W dniu angiografii głowy metodą rezonansu magnetycznego prosimy o okazanie dowodu tożsamości.

  Przebieg badania

  Czas trwania angiografii głowy metodą rezonansu magnetycznego wynosi 30 minut. W trakcie badania konieczne jest pozostanie w bezruchu. Każdy ruch negatywnie wpływa na jakość, a tym samym wartość diagnostyczną rezonansu, dlatego niezwykle ważne jest ułożenie się w wygodnej pozycji. W jego końcowej fazie, jeśli istnieje taka potrzeba, zostanie podany środek kontrastowy.

  Dokumenty do pobrania
  Ile kosztuje badanie?
  RODZAJ BADANIA
  BEZ KONTRASTU
  Z KONTRASTEM
  Angio MR głowy
  700 zł
  950 zł
  Pacjenci kierowani na badania rezonansu magnetycznego przez Medicover proszeni są o umawianie terminu wizyty wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.